o zabiegu Cellushot

Cellushot to nowe Profesjonalne urządzenie do masażu minimalizujące zewnętrzne oznaki cellulitu, które działa na zasadzie kompresji i wibracji. Koniec z bólem podczas zabiegu, koniec z rozciąganiem i koniec ze śladami na skórze, teraz liczy się tylko zabawa i relaks. Wyobraź sobie, że leżysz, relaksujesz się, załatwiasz swoje sprawy, podczas gdy lekki ruch manipulatora sprawia, że twoje ciało staje się napięte, jędrne i rozluźnia się z dodatkowego ciężaru.  To nie wszystko, co maszyna Cellushot ma do zaoferowania w 2021 roku!

Kompresja

Zabieg jest nieinwazyjny i fizjologiczny. Masaż wykonywany jest przy użyciu niewielkiej ilości olejku lub w kombinezonie. Masażysta przesuwa cylinder masujący po ciele klienta, podążając za przewodami drenażu limfatycznego. Manipulator z 10 rzędami symetrycznie rozmieszczonych minisfer wykonanych z silikonu medycznego wytwarza precyzyjny efekt sinusoidy. Nacisk na skórę jest precyzyjnie dozowany i zależny od wagi manipulatora. Technologia Cellushot zapewnia możliwie najściślejszy kontakt ze skórą, dzięki czemu daje możliwość skutecznej pracy nad tymi warstwami skóry, które nie reagują często na ćwiczenia czy dietę.

Wibracje

Obrót kul generuje mikrowibracje i wspomaga proces spalania tłuszczu. Działając na mechanoreceptory, Cellushot zmniejsza pobudliwość układu nerwowego. Klient jest zrelaksowany, procesy zachodzące w organizmie zostają doprowadzone do równowagi:

- zwiększone krążenie krwi i dotlenienie komórek;

- naturalny odpływ produktów przemiany materii i nadmiaru płynów;

- eliminacja zatorów komunikacyjnych;

- Redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej.

 Stopień wibracji jest regulowany w zależności od odczuć i celu masażu. Tak więc, aby uzyskać efekt drenażu limfatycznego wystarczy minimalna moc, a dla miejscowego leczenia obszarów problemowych warto zwiększyć oddziaływanie. Maksymalna moc jest zapewniona przez silnik, wykonany na zamówienie w Niemczech. Podczas sesji masażu antycellulitowego tkanka łączna włóknista jest stymulowana mechanicznie, temperatura masowanego obszaru wzrasta, a skóra jest złuszczana.

Bezpieczeństwo leczenia 

Cellushot ma mechanicznie kontrolowane działanie na wszystkie warstwy skóry. Nie dochodzi do naciągnięcia ani uszkodzenia skóry i warstw podskórnych. W naturalny sposób (bez prądów, ultradźwięków, radiofrekwencji) usuwane są pierwotne przyczyny cellulitu i zwiotczenia skóry (ospałość, zatory żylne i limfatyczne) oraz korygowana jest sylwetka.

Przeciwwskazania

Masaż modelujący ciało jest potężnym narzędziem, które może spowodować poważne zmiany w organizmie. Zabiegi na ciało nie są zalecane w przypadku następujących schorzeń:

- onkologii;

- ostre choroby zakaźne;

- choroby układu sercowo-naczyniowego (dławica piersiowa, zawał serca, niewydolność serca, miażdżyca, zakrzepowe zapalenie żył)

- ropne zapalenia i wysypki skórne;

- choroby układu moczowo-płciowego, limfatycznego i endokrynologicznego;

- Ciąża i okres poporodowy 3 miesiące (okolice brzucha są wyłączone z masażu).

Jak przeprowadza się leczenie

Przed zabiegiem terapeuta konsultuje się z klientem i określa długość i liczbę sesji zabiegowych, które są niezbędne do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu. Czas trwania waha się od 45 do 75 minut. Przeciętny kurs leczenia składa się z 6 do 12 zabiegów. Protokół polega najpierw na otwarciu węzłów chłonnych i uruchomieniu przepływu limfy, a następnie na leczeniu miejscowo zlokalizowanych obszarów (pośladki, plecy, uda, półdupki i brzuch). W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi, moc jest zwiększana do wymaganego poziomu, a ruchy masażysty stają się bardziej intensywne.

Jakie są odczucia podczas zabiegu

Jak wspomniano powyżej, zabieg ten jest całkowicie izjologiczny i bezbolesny, zwłaszcza ze względu na fakt, że konstrukcja urządzenia i istota metodyki nie polega na zastosowaniu podciśnienia, które w opinii wielu klientów jest przyczyną powstawania śladów i rozstępów na skórze.